Hazine ve Risk Yönetimi

Genel

SAP Hazine ve Risk Yönetimi, bir şirketin finansal alanında iş süreçlerini analiz ve optimize etmek amacıyla kullanılan bir dizi çözümü ifade eder. Temel olarak şu bileşenlerden oluşur:

İşlem Yönetimi

Çoğu finans departmanının temel işlevi finansal işlemleri sonuçlandırmaktır. İşlem Yönetimi bu işlemlerin bağlanmasından muhasebe kayıtlarının oluşmasına kadar, tüm süreci yürütebilmeniz için gerekli araçları sağlamaktadır.

Piyasa Risk Analizi

Geleneksel finansal yönetim görevlerinin yanı sıra, piyasa risk yönetimi bir şirketin rekabetçi pozisyonunu koruyabilmesi için belirleyici özelliğe sahiptir. SAP Piyasa Risk Analizi ile gerek gerçek değerler üzerinden gerekse de simülasyonlar oluşturarak şirketinizin pozisyonunu en gerçekçi şekilde değerlendirme olanağına sahip olursunuz.

Kredi Risk Analizi

Müşterilerinizin riskini ölçme, analiz etme ve kontrol etmeye odaklanmış bir çözümdür. Esnek limit yönetimi ile anlık ve genişletilmiş raporlarla yöneticilerin oluşan kredi riskini doğru şekilde tanımlamasını sağlar.

Portföy Analizi

Firmalar genellikle pek çok yatırım aracına karşılık kısıtlı kaynağa sahiptir. Bu nedenle, yatırım politikası oluşturmada yatırımın ekonomik başarısını doğru ölçebilmek kritik öneme sahiptir. SAP Portföy analizi bu sorulara cevap vermek için geliştirilmiştir. Yatırımın gerçek dönüşünü ölçer, öngörülen hedeflerle karşılaştırır ve her portföy kırılımında genel sonucu verir.

Kuzgun Danışmanlık Hazine ve Risk Yönetimi Çözümleri

  • Kredi, mevduat, spot döviz alımı-satımı, forward, swap ve diğer finansal yatırım işlemlerinin Hazine ve Risk Yönetimi üzerinden yürütülerek takibi, raporlanması, kontrolü, değerlemesi ve muhasebeleştirilmesi olanağını sağlıyoruz.

  • Finans işlemlerinin portföy bazlı takip, kontrol ve raporlama araçlarını uyarlıyoruz.

  • Simülasyonlu raporlarla finansal kararlarınızda yol gösterecek projeksiyon çizebilmenizi sağlıyoruz.

  • Finans işlemleri için finans kuruluşlarına verilecek talimatların matbu ya da elektronik ortamda gönderilmesini sağlıyor, akıbet dosyalarının SAP sistemi içine alınması ile kontrol ve güvenliğini temin ediyoruz.

  • Finans işlemlerinin Nakit Yönetimi ve Kurum İçi Nakit Yönetimi modülleri ile entegre çalışabilmesini sağlıyoruz.

  • Tüm finansal sürecin belirli bir iş akışı içerisinde ilerlemesini, böylelikle SOX ya da kurum içi denetim kurallarına uyumluluğunu sağlıyoruz.

 

Kuzgun Danışmanlık

2002 yılından beri SAP-FI danışmanlığı yapmakta olan Ahmet Güler tarafından 2011 yılında kurulan Kuzgun Yazılım, ulusal ve uluslararası firmalarda pek çok projede faaliyet göstermektedir. Kurulum ve roll-out projelerin yanı sıra destek hizmeti vermekte, elektronik bankacılık, hazine ve risk yönetimi gibi uygulamalarda çözüm üretmektedir.

KUZGUN DANIŞMANLIK

İletişim

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  +90 216 445 03 03
  Bostancı Mah. Dr. Kemal Akgüder Cad. Kahraman Sok. Bahar Apt. No: 8/A-B 34744 Kadıköy / İstanbul

Duyurular

Anadolu Cam Sanayii A. Ş. de Elektronik Bankacılık Uygulamasına Geçti

Şişecam Topluluğu bünyesinde yürüttüğümüz elektronik bankacılık projemizin uygulamasına yeni bir şirketin daha...